IMG_20160701_163010

 To moje najnowsze odkrycie i najnowszy nabytek. Polskie czasopismo „LIZARD” jest periodykiem poświęconym szeroko pojętemu rockowi progresywnemu. Pod to pojęcie autorzy pisma podpinają również „ambitny rock”, rock psychodeliczny oraz fusion.

 W stopce redakcyjnej otwierającej pierwszy numer pisma możemy przeczytać, że „”poznawanie rocka progresywnego…przypomina nurkowanie w oceanie pełnym zatopionych statków. Wiele wraków kryje nieocenione skarby…”.  Na łamach LIZARD” będzie można przeczytać o klasykach gatunku jak i o zespołach, „o których świat szybko zapomniał”. Twórcy czasopisma zobowiązują się do wskazywania czytelnikom tego, „co warto poznać, posłuchać, przeczytać i obejrzeć”.

 Pierwszy numer ‚LIZARD”, którego zostałem dzisiaj dumnym posiadaczem, został wydany w roku 2010. Obecnie można zakupić reprint.  Za 15 złotych dostajemy 64 strony w kolorze i na kredowym papierze. A o czym można przeczytać? Ot, chociażby pierwszy polski wywiad z muzykiem GENTLE GIANT, o zespole QUATERMASS, artykuł o 30 najlepszych dwupłytowych albumach, o „czerwonym” albumie NIEMENA, krótkie omówienie płyta CAMEL oraz cała masę recenzji płyt. Krótko mówiąc – jest to czytelnicza uczta dla każdego miłośnika szeroko pojętego rocka progresywnego. ZDECYDOWANIE POLECAM.